היאבקות WWE - מאמרים


רנדי אורטון

רנדי אורטון שם אמיתי: רנדי קייט אורטון
משקל: 111 קילו
גובה: 1.93 מטר
תאריך לידה: 1 באפריל 1980
מקום לידה: נוקסוויל, טנסי
מקום מגורים: סנט לואיס, מיזרי
בכורה בהיאבקות: 2000
פינישר: אר.קיי.או (RKO)
דירוג PWI: 2001- 217, (Rookie Of The Year) 2002- 33, 2003- 63, 2004- 5.
היסטוריאת תארים:
OVW Hardcore Champion (2)
WWE intercontinental Champion (1)
WWE World Heavyweight Champion (1)

כמה עובדות על רנדי אורטון:
רנדי הוא אחד משלושה מתאבקים שהם דור שלישי בהיאבקות, השניים האחרים הם הרוק וצ´אבו גררו.
הפינישר של אורטון הוא על שמו: RKO = Rnady Keith Orton
רנדי אורטון הוא אלוף העולם הצעיר בכל הזמנים, רק בהיסטוריה של הWWE. ב1984 קרי ואן אריק זכה באליפות העולם של הNWA כשהוא צעיר מאורטון בחודש אחד.
רנדי אורטון הוא אלוף הבין יבשתי השני הצעיר בכל הזמנים, לפניו ג´ף הארדי שזכה בתואר כשהוא צעיר מאורטון בכמה חודשים.
מצב משפחתי: רווק. יש לו אחות בקי, ואח נתן.
סרטים אהובים: מטריקס, לב אמיץ.
מוסיקה אהובה: מטאליקה, אוזי, פנטרה, לד זפלין.
סדרת טלויזיה אהובה: סאותפארק.


אלוף העולם הצעיר בהיסטוריה של הWWE ללא ספק אחד האלופים הטובים ביותר.
רנדי קייט אורטון נולד בשנת 1980 בנוקסוויל, טנסי להוריו איליין ובוב, הידוע לנו כקאבוי בוב אורטון, וזו הייתה רק שאלה של זמן מתי רנדי יגיע ל,WWE אחרי הכול הוא דור שלישי במשפחתו שנכנס לרסלינג, כך שרסלינג כבר נמצא אצלו בדם.
סביו של רנדי, בוב אורטון סניור, היה מתאבק, אביו של רנדי החל להתאבק בגיל 9 ובנה לעצמו שם בשנות השמונים בWWE כשהיה חבר של רודי פייפר, וגם בNWA שזכה שם מספר פעמים באליפות הזוגות.
בוב דאג לאמן את רנדי מגיל צעיר, והיה לוקח אותו מדי פעם להופעות כדי שיראה מקרוב יותר את העסק.


רנדי סיפר שהWWE היו נמצאים בעיר מגוריו, אביו היה בא לביתם עם כמה מתאבקים כמו אנדרה הענק, האלק הוגן, מר פוג´י וגרג ואלנטין, ואמו היית מבשלת להם.
רנדי אורטון התגייס לחיל הים האמריקני, המארינס, לא אהב את החיים בצבא, והחליט לברוח.אורטון היה נפקד 82 יום וכשהסגיר את עצמו הוא נשפט ל38 יום בכלא הצבאי.
כשהשתחרר מהכלא, אביו סידר לו מבחנים בWWE, והשאר זה כבר היסטוריה..

בשנת 2000 רנדי אורטון הגיע לOVW והחל להתאמן, ב14 לפברואר ניצח את מיסטר בלאק וזכה באליפות ההארדקור, הפסיד אותה אחרי חודש לפלאש פלאנאגן, ובמאי באותה השנה שוב זכה באליפות ההארדקור כשניצח את פלאש פלאנאגן.
באפריל 2001 אורטון עשה את הופעת הבכורה שלו בסמאקדאון וניצח את בוב הולי, שבוע אחרי שוב ניצח את הולי, הפעם בפסילה.
לא עבר הרבה זמן ואורטון גם קיבל קרב על האליפות נגד האנדרטייקר, שבו הוא הפסיד.

בספטמבר 2002 עבר אורטון לרו, ואחרי שלושה שבועות שבהם ניצח את סטיבן ריצ´ארדס, לאנס סטורם וכריסטיאן, אורטון נפצע בכתף ולא יכל להתאבק במשך 4 חודשים.
הפציע הגיעה ממש לא בזמן טוב מבחינת אורטון, הוא בדיוק הגיע לרו והתחיל לקבל פוש.
רו, מונטראול 15.10.02 ג´ים רוס מארח את האגדה הבאה רנדי אורטון שמגיע עם יד חבושה. אורטון לראשונה מקבל שריקות בוז מהקהל שאף אחד לא ציפה להם ובטח לא אורטון, וכדי לנסות לבסס את עצמו כהיל,  אורטון מדבר בשחצנות ובין היתר הוא מזכיר שברט הארט נדפק במונטראול.
בזמן הפציעה אורטון מופיעה בתוכניות עם יד חבושה, מדווח למעריצים במבזקי חדשות RNN על התקדמות ההחלמה שלו, ומבקש מהם לשלוח לו אי מיילים.

באותה התקופה אורטון דיי הזכיר את הרוק: מתאבק דור שלישי, צעיר שמקבל פוש והקהל לא מקבל אותו כפי שהוא רוצה כי הקהל לא אוהב שדוחפים בכוח מתאבקים חדשים. היל טורן של אורטון היה  דבר בלתי נמנע.
עוד בזמן הפציע שלו, טריפל אייץ הקים את אבולושן בייחד עם ריק פלייר ובאטיסטה, אורטון היה הבחור הכי מתאים להצטרף לסטייבל, וטריפל אייץ אכן צירף אותו אחרי שאורטון עזר לו נגד סקוט סטיינר.
בראשון למרץ 2003, בקרב החזרה שלו בהאוס שואו ביחד עם באטיסטה נגד הדאדליז, שוב אורטון נפצע, הוא לא נחת טוב על הרגל, כף הרגל נפגעה והוא לא יכול להתאבק במשך חודשיים.
במאי אורטון חזר לזירה, ובייחד עם אבולושן התתאבק נגד שמות גדולים כמו שון מייקלס, ביל גולדברג וסקוט סטיינר, ואחרי שירק בפרצופו של הארלי רייס וניצח את שון מיילקס, סרג´נט סלוטר ואחרים, נדבק בו הכינוי דה לדג´נד קילר.
בסאמרסלם 2003 אורטון היה חלק מהקרב על האליפות, האלמישנר צ´אמבר, שבו התמודדו שון מייקלס, קוין נאש, גולדברג, כריס ג´ריקו וחברו של אורטון טריפל אייץ.
אורטון אמר לטריפל לפני הקרב שהוא לא מתכוון להתמודד נגדו בקרב, אלא לעזור לו לשמור על התואר, שבסופו של דבר טריפל באמת שמר עליו עם עזרה מאבולשן.
חודש אחרי, רנדי אורטון מחזק את הגימיק שלו דה לדג´נד קילר כששהוא מנצח את שון מייקלס באנפורגיבן, אומנם ריק פלייר עזר לו מעט, אבל זה עדיין ניצחון חשוב לאורטון הצעיר.


ב10 לנובמבר 2003 שון מייקלס ניצח את אורטון ברו בקרב לדג´נד נגד לדג´נד קילר.
שבוע אחרי בסרבייבר סרייס אורטון היה חלק מהקבוצה של בישוף, נגד הקבוצה של אוסטין כשבסוף הוא נשאר עם שון מייקלס, אורטון ניצח עם עזרה מבאטיסטה, וסיים את תפקידו של אוסטין מנהל רו.


14 לדצמבר 2003, רנדי אורטון מנצח את רוב ואן דאם כשמיק פולי הוא השופט המיוחד, וזוכה באליפות הבין יבשתית, שזה התואר הראשון שלו בWWE. ביחד עם טריפל אייץ ששמר על האליפות, ופלייר עם באטיסטה שזכו באליפות הזוגות, אבולושן לקחו את כל התארים שיש.
יום אחרי מיק פולי ובישוף קבעו קרב בין פולי לאורטון, על אליפות הבין יבשתית והסטיפוליישן הוא שאם פולי מפסיד הוא עוזב ובישוף הוא המנהל היחיד של רו.
מיק פולי מגיע לזירה כשאורטון כבר מחכה לו שם, פולי מחליט בפתאומיות לעזוב את האולם ולא להתאבק עם אורטון, אורטון בתגובה רץ אחרי פולי ואמר לו שהוא לא אגדה, ירק בפרצופו, ופולי עזב.
שבוע אחרי שבוע אורטון ירד על מיק פולי שהוא פחדן, פרומואים מראים את פולי כפחדן ואז את היריקה של אורטון בפרצופו, ושהוא הארדקור לדג´נד אמיתי.
רויאל ראמבל 2004, במהלך הראמבל מיק פולי מגיע ומעיף את ראנדי אורטון כששניהם ממשיכים את המהלומות בנים עד חדרי ההלבשה.
ברו למחרת פולי מזמין את אורטון לזירה ומכריח אותו לירוק לו שוב בפרצוף, אורטון יורק ואחרי זה פולי מבקש שירק לו גם בלחי השני, שוב אורטון יורק.
שבוע אחרי שבוע אורטון תוקף את מיק פולי עם עזרה מריק פלייר ובאטיסטה. אורטון מציע לפולי קרב אחד נגד אחד ברסלמניה, אבל פולי מציע לו שאורטון יהיה עם פלייר ובאטיסטה נגד פולי ועוד שותף שהוא יבחר, אורטון מסכים והשותף היה כצפוי, דה רוק.
14.3.04 רסלמניה 20, אבולושן מנצחים את הרוק אנד סוק קונקשן אחרי שרנדי אורטון משכיב את פולי עם אר.קיי.או.
אורטון מרוצה מעצמו אחרי הניצחון, אבל מיק פולי מציע לו קרב אחד על אחד בבאקלש, על התואר הבין יבשתי, בלי אבולושן מחוץ לזירה, ושזה יהיה סטריט פייט, פלייר מסכים בשמו של אורטון שלא כל כך מרוצה מההחלטה.
18.4.04 באקלש, הסטריט פייט הראשון של אורטון וזה עוד נגד קאקטוס ג´ק, אורטון מדהים את כולם כשהוא מנצח שוב פעם את מיק פולי, והפעם זה היה אחד על אחד ובחוקים של פולי עצמו. הקרב עצמו הוא אחד הקרבות הגדולים של השנה, פולי זרק את אורטון על נעצים, הכה אותו עם חוטי תייל, והתכוון גם לשרוף את אורטון. אורטון ניצח עם אר. קיי. או, ואחרי הקרב הגיעו באטיסטה ופלייר כדי לסחוב את אורטון לחדרי ההלבשה, יותר נכון את מה שנשאר מאורטון.

ברו שאחרי אורטון מקבל אהדה מהקהל שמאוד מעריך אותו אחרי הקרב שהיה לו.
בונג´נס אורטון הפסיד את אליפות הבין יבשתית לאדג´, אליפות שאותה החזיק במשך 7 חודשים (210 יום). האחרון שהצליח להחזיק את האליפות כל כך הרבה היה דה רוק ב98 (265 יום).
אורטון אמר שזה היה הגורל שלו להפסיד את האליפות הבין יבשתית, כי עכשיו הוא צריך את אליפות העולם, ואורטון אכן מקבל את הקרב הזה בסאמרסלם אחרי שניצח בבאטל רויאל בראו.
סאמרסלם בטורונטו קנדה, אורטון נגד בנואה על אליפות העולם, משום מקום אורטון מצליח לעשות אר. קיי. או על בנואה ומנצח אותו, זוכה באליפות העולם, ועושה היסטוריה.

אורטון בן 24 אלוף הWWE הצעיר ביותר בהיסטוריה, אחרי שהוא שבר את השיא של ברוק לסנר (25), דה רוק ויוקוזונה (26).
אורטון מאושר והמום חוגג את הזכיה שלו כשהקהל הקנדה מריע לו למרות שניצח את כריס בנואה, וגם בנואה חזר לזירה כדי ללחוץ את ידו של אורטון. למחרת אורטון הופיעה בשער של העיתון המקומי טורונטו סאן, מה שלא קורה לעיתים קרובות. האם אבולושן הגיע לחגוג עם אורטון? ממש לא.
יום אחרי אבולושן חגגו עם אורטון אחרי שהוא ניצח בעזרתם את בנואה בקרב חוזר, רק שבשלב מסויים טריפל מסמן לבאטיסטה להפיל את אורטון מהכתפיים, ושלושתם החלו לתקוף את אורטון!

אורטון פוגש את טריפל אייץ באנפורגיבן, אחרי שהוא ירק לו בפנים, אורטון רוצה להוסיף גם את טריפל אייץ לרשימת האגדות שהוא חיסל, רק שאבולושן עזרו לטריפל לנצח. אורטון סיים את הקדנציה שלו כאלוף העולם, אחרי חודש.
אורטון יכול להוסיף לרשימת האגדות שלו את ריק פלייר אחרי שניצח אותו בטאבו טיוסדיי, בקרב כלוב.
אורטון בדרך לפרק את אבולושן, ובסרבייבר סרייס הוא ניצח ביחד עם חבריו את אבולושן, ויותר מזה, הוא הצמיד את טריפל אייץ אחרי אר. קי .או.

אז מה חסר לרנדי אורטון כדי להיות אגדה? כישרון? הוא מתאבק מצויין מכל הבחינות, הוא יודע לדבר במיקרופון, הוא נראה מצויין, הקהל אוהב אותו, הוא אלוף העולם הצעיר ביותר בהיסטוריה, (כמעט גם אלוף בין יבשתי הצעיר בהיסטוריה) וכל הקריירה שלו עוד לפניו.
אני צופה לאורטון עתיד ורוד, הוא בדרך להיות יותר מעוד אלוף עולם, והוא בהחלט יהיה אגדה.

לאחר הניצחון על קבוצתו של טריפל אייץ' בסורביבור סיריס, רנדי אורטון קיבל את הזכות להיות GM לערב אחד. באותו ערב קבע רנדי אורטון באטל רויאל של כל רוסטר ראו כאשר המנצח יהיה אלוף העולם במשקל כבד החדש. וינס מקמהן שינה את ההחלטה לכך שהמנצח יקבל טייטל שוט מול טריפל על האליפות. את הבאטל רויאל ניצחו ביחד כריס בנואה ואדג' והמיין איבנט של אותו ערב היה טריפל טרת על האליפות: טריפל אייץ' נגד בנואה נגד אדג'. לאחר שהיו ספקות מי המנצח בקרב ומי הזוכה החדש הוחלט לקיים קרב אלימיניישן צ'ימבר ב"מהפכת השנה החדשה" בין רנדי אורטון, טריפל אייץ', כריס בנואה, אדג', באטיסטה וכריס ג'ריקו.
רנדי אורטון הצליח להדיח את באטיסטה אבל הודח ע"י טריפל אייץ' שהחזיר לעצמו את התואר (בעזרתו של באטיסטה).
יום למחרת, הלג'נד קילר הבטיח לעצמו קרב ברויאל ראמבל מול טריפל אייץ' על החגורה לאחר שניצח את באטיסטה בקרב על ה N1C. רנדי אורטון הפסיד לטריפל אייץ' ששמר שוב על התואר.

רנדי אורטון "נדחק לפינה" בתור מיין איבנטר (באטיסטה תפס את מקומו) ולקראת רסלמניה 21 פגש את סופרסטאר בילי גרהאם שאמר לו שהוא צריך להביס עוד אגדה ולהוסיף אותה לרשימת האגדות שהוא חיסל.
רנדי אורטון קרא תיגר על אנדרטייקר לקרב ברסלמניה. את ההיל טרן רנדי אורטון השלים סופית לאחר שביצע RKO לסטייסי קיבלר. רנדי אורטון גם נתן לאנדרטייקר סתירה בחתימת החוזים לקראת הקרב ביניהם ברסלמניה 21.  
רסלמניה 21 - רנדי אורטון היה קרוב מאוד לנצח את אנדרטייקר, אבל בסופו של דבר חטף טומבסטון והפסיד. רנדי אורטון לא הצליח להוסיף גם את אנדרטייקר לרשימת האגדות שהוא חיסל, טייקר לעומתו המשיך ברצף הנצחונות ברסלמניה.

לאחר רסלמניה רנדי אורטון קרא תיגר על האלוף החדש, באטיסטה לקרב על אליפות העולם במשקל כבד. את הקרב רנדי הפסיד.

רנדי אורטון נפצע. האם זה סופו של הלג'נד קילר? האם רנד אורטון יצנח באותה מהירות שהוא נסק? האם הנפילה של רנדי אורטון תהיה כמו ההצלחה שלו?
מסתבר שלא! רנדי אורטון הפתיע את אנדרטייקר בקרב מול שלו מול ג'י בי אל לאחר RKO. רנדי אורטון הודיע שהוא עבר לסמקדאון בדראפט והוא מתכוון להתנקם באנדרטייקר והפעם באמת להוסיף אותו לרשימת האגדות המחוסלות.

לאחר שעבר בדראפט לסמאקדאון,רנדי הופיע בסמאק ה28 ביולי ועזר לJBL לנצח את טייקר בכך שעשה על טייקר את הRKO.כעבור שבוע אורטון קרא תיגר על טייקר לקרב בסאמר סלאם,טייקר נענה לקרב.

בתוכנית סמאק שלפני סאמר סלאם טייקר הופיע בזירה אחרי הניצחון של אורטון על בנואה כדי לקטוע את החגיגות של אורטון,שתל אותו עם צ´וק סלאם ושלח לו מסר שזמנו יגיע בעוד 3 ימים.
הקרב בין השניים בסאמר סלאם נגמר לטובת אורטון אחרי שניצח בעזרת אביו,בוב אורטון.

בסמאק ה9.9 טייקר מגיע לזירה ומדבר על רנדי אורטון ושהזמן שלו הגיע. אורטון נכנס לזירה יחד עם אביו והוא מציע לטייקר צ´ק גדול של 1416 דולר כדי שיפרוש. טייקר שרף את הצ´ק לאחר שפגע בו ברק.

בסמאק ה16.9 נקבע קרב בין טייקר לאורטון,בקרב עצמו טייקר השיג את הניצחון למרות עזרה מצד אביו של אורטון,בוב אורטון.
בסמאק ה23.9 האורטונים הגיעו לזירה כדי לדבר על טייקר. אורטון התייחס לכך שאומנם הקברן השיג את הניצחון בספירה בשבוע שעבר אבל הוא ניצח אותו מנטלית. אורטון הבטיח שבקרוב המורשת של הקברן תיקבר לעד ולאחר מכן טייקר יצא מתוך הארון וזרק אותו עליו.
באותה תוכנית הוכרז קרב לנו מרסי,האורטונים מול הקברן בקרב ארון מתים.

בתוכנית סמאק של לפני נו מרסי נקבע קרב בין האורטונים לבין רודי פייפר,פיפר ניצח בעזרת הגונגים של טייקר. לאחר מכן יצאו דרואידים עם ארון מתים גדול ועשו את דרכם לזירה כשהקברן מופיע על המסכים ומבקש מהם להציץ בארון שנבנה למענם ובתוכו אנשים בדמותם.
הקברן לאחר מכן הופיע מאחורי גבם והבריח אותם מהזירה.
הקרב בנו מרסי 2005 בין האורטונים לטייקר נגמר לטובת האורטונים בפעים נוספת,לאחר הקרב האורטונים שורפים את הארון.

בתכונית סמאק שאחרי נו מרסי רנדי התגאה במעשיו מנו מרסי, טען שלא יראו את הקברן שוב וסימן את המטרה הבאה - להפוך שוב לאלוף העולם,לאותו ערב נקבע קרב בין רנדי לאדי על המועמד מס´ 1 לאליפות העולם של בטיסטה,בקרב עצמו אדי ניצח כתוצאה מפסילה של בוב אורטון.
בתוכנית סמאק שה11.11 נקבע לאורטון קרב נגד ריי מיסטריו בקרב העפלה לסדרת ההישרדות,בקרב עצמו ריי ריי ניצח כתוצאה מפסילה של בוב אורטון.
ב13.11 אדי גררו נפטר,כתוצאה מפטרתו של אדי, אורטון נכנס לקבוצת סמאק נגד קבוצת ראו בסדרת ההישרדות.
בסדרת ההישרדות קבוצת סמאקדאון(בטיסטה,אורטון,ריי,JBL ובוב לאשלי) ניצחה את קבוצת ראו(מייקלס,קרליטו,מאסטארס,ביג שואו וקיין).
האיש האחרון שנשאר הוא לא אחר מאשר רנדי אורטון,רנדי ניפה אחרון את מייקלס,בסיומו של הקרב כל הרוסטר של סמאק הגיע לזירה והתחיל לחגוג עם רנדי,אבל אז נשמע גונגים,הדרואידים נכנסו עם ארון ובתכו היה טייקר. טייקר יצא מן הארון ועלה לזירה והעיף את כל מי שהיה שם,רנדי ביחד עם אביו ברח משם.
הפיוד בין רנדי לטייקר עדיין נמשך,ועדיין לא ברור מתי הוא הסתיים,בינתיים נקבע בארמגדון קרב בין טייקר לרנדי הקרב יהיה קרב הל אין א סל!

בארמגדון 2005, אנדרטייקר ניצח את אורטון בקרב HIAC שנעל את הפיוד הארוך ביניהם. לאחר שהפיוד הסתיים, אורטון הסכים לייצג את בוקר טי הפצוע בקרב החמישי שלו מול כריס בנואה. הקרב היה חלק מסדרת "הטוב משבעה" על אליפות ארה"ב. בוקר טי כבר ניצח 3 פעמים, ואורטון נדרש לנצח פעם אחת כדי לזכות בתואר עבור בוקר. אורטון הפסיד לבנואה בשני המקרים הראשונים, אך ניצח בקרב השביעי שנערך בסמקדאון של ה-13.1.06. אורטון ניצח, זכה באליפות ארה"ב עבור בוקר וקבע את התוצאה הסופית של הסדרה: 4-3. בשבוע לאחר מכן, אורטון התמודד מול אורלנדו ג'ורדן. הוא ניצח את הקרב לאחר שבוקר ושארמל הסיחו את דעתו של ג'ורדן. הם אפשרו לאורטון לבצע RKO ולהצמיד את יריבו. לעומת זאת, בשבוע לאחר מכן הוא דווקא הפסיד, הפעם לכריס בנואה בקרב No Holds Barred.

אורטון השתתף בקרב הרויאל ראמבל שנערך ב-29.1.06. למרות שנכנס אחרון לקרב, אורטון הודח ע"י המתחרה שנכנס שני: ריי מיסטריו. בסמקדאון שלאחר הראמבל, אורטון קרא תיגר בפני מיסטריו לקרב בנו וויי אאוט. הסטיפולציה הייתה שאם אורטון מנצח, ריי מאבד את הטייטל שוט. אורטון אכן ניצח והבטיח לעצמו טייטל שוט במניה, אך ריי הוחזר לבסוף לקרב ע"י טדי לונג. הג'נרל מנג'ר קבע קרב משולש לרסלמניה 22: אנגל (א') – אורטון – ריי. ב-2.4.2006, אנגל הפסיד את תארו לאחר שריי הצמיד את אורטון.

ב-4.4.2006, WWE הכריזו שאורטון הושעה ל-60 יום עקב "התנהגות לא מקצועית". אורטון התראיין ל-WWE.COM ב-7.4.06 ואמר: "התנהגותי אינה הולמת עבור אלוף, וזה בדיוק מה שאהיה כשאחזור". ב-12.4.06, WWE טענו שאורטון סבל מקרסול שבור לאחר הקרב שלו עם קורט אנגל. ביולי 2006 אורטון טען שהושעה משום שעישן מריחואנה מאחורי הקלעים בעת צילומי סמקדאון. בזמן שהיה מושעה, אורטון שהה במשך 4 שבועות בסדנת שליטה בעצבים שמוקמה באטלנטה, ג'ורג'יה.

אורטון חזר מהשעייתו ב-5.6.06. זה קרב במהלך רו, כשאורטון תקף את אנגל שהציב אתגר לכל המעוניינים בקרב מולו ב-ONS2. אורטון הכריז שחוזהו בסמקדאון פג, ועכשיו הוא שוב משתייך לרוסטר של רו. אורטון הפסיד לאנגל ב-ONS, אך ניצח בקרב החוזר בונג'נס. אורטון נכנס לפיוד עם האלק הוגאן בחודש יולי, לאחר שלא התבייש לפלרטט עם ברוק, בתו של הוגאן. הפיוד הוביל לקרב בסאמרסלאם, שהסתיים בניצחונו של הוגאן.

אורטון היה מעורב בפיוד קצר עם קרליטו, ואף ניצח אותו באנפורגיבן. לאחר מכן הוא חבר לאדג' והחל להתכסח עם DX. השניים כינו את עצמם בשם "Rated RKO". הם הצליחו להנחיל הפסד בכורה ל-DX בסייבר סאנדיי. לאחר מכן הם אף זכו בתארי הזוגות של רו לאחר ניצחון על ריק פלייר ורודי פייפר. הם המשיכו להילחם ב-DX ותקפו את פלייר כדי להשיג יתרון רגשי. כל זה הוביל לקרב בניו יירז רבולושן: DX מול אדג' ואורטון על אליפות הזוגות. הקרב הסתיים ללא הכרעה ברורה, וטריפל אייץ' סבל מפציעה (שוט) חמורה שהשביתה אותו למשך חצי שנה.

אמנם טריפל הושבת כתוצאה מהפציעה, אך זה לא מנע מאדג' ואורטון להמשיך ולהילחם מול שון מייקלס. ב-29.1.07, רייטד RKO הפסידו את תארי הזוגות למייקלס וג'ון סינה. כבר מעט לפני כן, אורטון כשל במשימתו ולא הצליח לזכות ברויאל ראמבל למרות שהיה חלק מהפיינל פור. לאחר הפסד התארים, אדג' ואורטון החלו להפגין סימנים לכך שהשותפות ביניהם תפורק. ב-12.3.2007, אורטון ניצח קרב משולש (שגם קרליטו ופלייר היו חלק ממנו) והעפיל לקרב ה-MITB. אורטון הפסיד ברסלמניה 23 (יחד עם אדג', מאט וג'ף הארדי, CM פאנק, פינלי וקינג בוקר) למיסטר קנדי שהוכתר בתור MR MITB החדש.
לאחר רסלמניה 23, אורטון חזר לתמונת אליפות ה-WWE, כשהוא התאבק נגד אדג', שון מייקלס ואלוף ה-WWE ג'ון סינה ב"באקלאש 2007", אבל אורטון לא הצליח במשימה, וסינה שמר על האליפות שלו.
אורטון החל בפיוד נגד שון מייקלס, כאשר דמות "הלג'נד קילר" קמה לתחייה. השניים נפגשו ב"יום הדין 2007", שם אורטון תקף את מייקלס באכזריות, גורם לו לפציעת קייפייב. אורטון ניצח באותו קרב לאחר שמייקלס לא יכול היה למשיך להתאבק, והשופט עצר את הקרב, ונתן את הניצחון לאורטון.
ההתקפה הזו של אורטון הכניסה אותו למספר פיודים וקרבות עם RVD, ריק פלייר, דוסטי רודס וסרג'נט סלוטר.
ב-RAW של ה-23 ביולי 2007, אורטון הצליח להרוויח קרב נגד אלוף ה-WWE ג'ון סינה בסמארסלאם. במהלך השבועות שהובילו לסמארסלאם, אורטון תקף מספר פעמים את סינה, אבל באירוע עצמו, סינה הצליח לצאת עם ידו על העליונה ולשמור על החגורה.
לאחר ההפסד, אורטון דרש קרב חוזר, וכדי להשיג אותו, הוא תקף את אביו של סינה, ובעט לו בראש. ב"אנפורגיבן 2007" אורטון התאבק נגד סינה, שרצה נקמה על המעשים של אורטון. הנקמה גרמה לסינה להפסיד בקרב, כשהוא תקף את אורטון בפינה ונפסל ע"י השופט. למרות שאורוטן ניצח בקרב, הוא לא זכה בחגורה, כי החגורה לא עוברת ידיים במקרה של פסילת האלוף. אחרי הקרב, אביו של סינה תקף את אורטון, ובעט לו בראש.
אורטון קיבל קרב אליפות נוסף ב"נו מרסי 2007", אבל ב-RAW שלפני האירוע, אורטון תקף את סינה באכזריות וגרם לו לפציעה. באירוע עצמו, וינס מקמן פשט את סינה מחגורת האליפות בגלל שהוא לא יכול היה להגן עליה נגד אורטון, ונתן את החגורה לאורטון. ובכך אורטון הפך לאלוף ה-WWE בפעם הראשונה בקריירה שלו. אבל אורטון לא החזיק בחגורה לזמן רב, מאחר ובאותו עקב, אורטון נאלץ להגן על החגורה נגד טריפל H, שניצח את אורטון בקרב, והפך לאלוף ה-WWE החדש. מאוחר יותר באותו עקב, אורטון וטריפל H התאבק שוב, הפעם בקרב "האדם האחרון שעומד". אורטון הצליח לנצח את טריפל H, ובכך הפך לאלוף ה-WWE בפעם ה-2.
העידן של אורטון התחיל ב-RAW, כשהוא הפך להיל הראשי של הארגון.
 

 
ב-8 באוקטובר 2007, שון מייקלס חזר ל-RAW, ותקף את אורטון. הפיוד בין אורטון ומייקלס התחיל שוב. אורטון הצליח לנצח את מייקלס ב"סייבר סאנדיי" וב"סובייבר סיריאס".
לאחר מכן, אורטון התחיל פיוד נגד ג'ף הארדי, והשניים התאבקו זה נגד זה ברויאל ראמבל 2008, שם אורטון הצליח לנצח. באותו ערב, ג'ון סינה חזר ל-WWE, וניצח בקרב הרויאל ראמבל.
הפיוד בין אורטון וסינה חודש. סינה החליט להשתמש בחוזה הניצחון שלו בראמבל ב"נו וויאט אווט 2008" במקום ברסלמניה 24. השניים התאבקו זה נגד זה, אבל אורטון גרם לכך שהשופט יפסול אותו, ולמרות שהוא הפסיד בקרב, הוא שמר על החגורה.
ברסלמניה 24, אורטון הגן על אליפות ה-WWE נגד ג'ון סינה וטריפל H. אורטון הצליח להגן בהצלחה על החגורה.
חודש לאחר מכן, אורטון הגן על החגורה שוב נגד סינה, H וJBL, הפעם ב"באקלאש 2008". ואחרי שהיה אלוף 203 ימים, אורטון הפסיד את החגורה לטריפל H.
אורטון התאבק נגד H ב"יום הדין 2008", אבל לא הצליח להשיב לעצמו את החגורה. אורטון גם הפסיד לH ב"וואן נייט סטאנד 2008". באותו קרב נגד H, אורטון נפצע באמת בעצם הבריח, מה שגרם לו להיות מחוץ לזירה לתקופה ארוכה.

בדיוק כשהיה נראה שאורטון עומד לחזור לזירה, הוא נפצע שוב בתאונת דרכים. למרות הפציעה המחודשת, אורטון הופיע בתוכניות ובאירועים, כשהוא עושה סאגמנטים. במהלך הזמן הזה, אורטון הציג אויפי חדש, שיר כניסה חדש וכינוי חדש - "הוייפר". הזוג טד דיביאסי וקודי רודס, ניסו להשיג את תשומת הלב של אורטון, אבל אורטון כל הזמן אמר להם שהם צריכים להוכיח את עצמם. בסופו של דבר, באירוע "אנפורגיבן 2008", אורטון, רודס, דיביאסי והמתאבק מאנו תקפו באכזריות את אלוף ההעולם CM  פאנק, ובכך גרמו לו לאבד את חגורת האליפות שלו.
ב-3 בנובמבר 2008, אורטון חזר להתאבק בזירה, כשהוא התאבק נגד CM פאנק. הקרב נגמר בפסילה, לאחר שדיביאסי התערב בקרב. אורטון בעט בראשו של דיביאסי על כך. בחודש שלאחר מכן, אורטון הציע לקודי רודס ומאנו לעשות ברית וליצור סטייבל, מאחר וכל אחד מהם היה מתאבק דור שלישי. בשבוע שלאחר מכן, אורטון, רודס ומאני ניצחו את טריפל H ובטיסטה, וכך נולד לו הסטייבל "לאגסי". לאגסי כללה בהתחלה רק את אורטון, רודס ומאנו, אבל בסופו של דבר טד דיביאסי הפך להיות חלק מהסטייבל, ומאנו הודח ממנו. השלושה הפכו להיות הצוות האלים של ה-WWE.
ב-2009, אורטון התחיל לפתח דמות של אדם עצבני שהוא על סף איבוד שליטה, והוא הפך להיות מאוד מסוכן.  
ברויאל ראמבל 2009, אורטון השתתף בקרב הראמבל, ולאחר שהוא הדיח את טריפל H, הוא זכה בקרב. אורטון התחיל פיוד נגד טריפל H, לאחר שאורטון תקף באכזריות את וינס מקמן, את בנו שיין, ואת בתו, סטפני. H החליט לנקום באורטון, מאחר ומשפחת מקמן היא גם משפחתו, מאחר וH נשוי לסטפני. הפיוד הפך להיות אלים מאוד, ובזמן הזה H זכה באליפות ה-WWE. לבסוף, השניים נפגשו במיין איבנט של רסלמניה 25. H הצליח לנצח את אורטון ולשמור על החגורה ברסלמניה.
חודש לאחר רסלמניה, ב"באקלאש 2009", אורטון הצליח להפוך לאלוף ה-WWE בפעם ה-3, לאחר שחגורת האליפות הייתה על הכף בקרב זוגות. הצוות של אורטון, לאגסי, הצליחו לנצח את טריפל H, בטיסטה ושיין מקמן.
אבל, אחרי שהיה אלוף ל-42 יום, אורטון הפסיד את החגורה לבטיסטה, בקרב כלוב באירוע "אקסטרים רולז 2009". ב-RAW שלאחר מכן, אורטון ולאגסי תקפו את בטיסטה באכזריות וגרמו לו לפציעת קייפייב. בטיסטה עצמו באמת נפצע, אבל אורטון ולאגסי קיבלו את הקרדיט הסטורילייני לפציעה.
ב-RAW של ה-15 ביוני 2009, אורטון הפך לאלוף בפעם ה-4, לאחר שניצח את ג'ון סינה, טריפל H והביג שואו. לאחר מכן, אורטון נכנס לפיוד נגד ג'ון סינה וטריפל H שוב.
באירוע "הבאש 2009", אורטון הצליח לשמור מול H. לאחר מכן ב"ליל האלופים 2009", אורטון שמר מול H וסינה. בסאמרסלאם, אורטון התאבק נגד סינה, ושוב הצליח לשמור על התואר. בכל הפעמים, לאגסי היו שם בפינה של אורטון ועזרו לו לשמור על החגורה.
אבל אחרי שאורטון היה אלוף ל-90 יום, הוא הפסיד את החגורה לסינה באירוע "ברייקינג פויט", בקרב "I QUIT". סינה היה אלוף רק ל-21 יום, בגלל שבאירוע "האל אין א סל 209", אורטון הצליח לנצח את סינה, והפך לאלוף ה-WWE בפעם ה-5.
אבל גם הפעם אורטון לא שמר על החגורה לזמן רב, מאחר ואחרי 21 ימים, הוא הפסיד לסינה בקרב איירון מן של 60 דקות שהתקיים ב"בראיגין רייטס 2009".
לאחר שהפיוד נגד סינה הסתיים, אורטון התחיל בפיוד נגד קופי קינגסטון.
ב"סורבייבר סיריאס 2009", אורטון הנהיג צוות משלו נגד הצוות של קופי קינגסטון. הצוות של אורטון כלל את קודי רודס, טד דיביאסי, וויליאם ריגל וCM פאנק. הקרב הסתיים בניצחון של הצוות של קינגסטון.
הפיוד המשיך גם לאירוע "TLC", ושם אורטון ניצח את קינגסטון בקרב.
 


בתחילת שנת 2011, אורטון התחיל לשנות את האופי שלו, כשהוא התחיל לעשות דברים בצורה פחות הילית, במיוחד כאשר התחילו בעיות בלאגסי, שגרמו לרודס ודיביאסי להתמרד לאט לאט נגד אורטון.
ב-RAW שהתקיים ב-11 בינואר 2010, אורטון ניצח בקרב שנתן לו קרב אליפות נגד שיימוס ברויאל ראמבל 2010.  אבל אורטון לא הצליח לזכות בחגורה באותו קרב, לאחר שקודי רודס התערב בקרב, וגרם לפסילה של אורטון. אחרי הקרב, אורטון תקף את רודס ודיביאסי.
למרות זאת, רודס ודיביאסי המשיכו להתערב בקרבות של אורטון, וגרמו לו להיפסל פעם אחר פעם.
ב- Elimination Chamber, שיימוס הגן על חגורת האליפות נגד אורטון, דיביאסי, סינה, טריפל H וקופי קינגסטון. אורטון הודח ע"י דיביאסי, לאחר שדיביאסי תקף את אורטון עם צינור ברזל שקודי רודס הביא לו במהלך הקרב. ב-RAW שאחרי, אורטון נקם בדיביאסי ורודס, כשהוא תקף אותם במהלך קרב.
הפיוד של אורטון נגד לאגסי הגיע לשיאו ברסלמניה 26, שם אורטון ניצח את דיביאסי ורודס בקרב משולש. במהלך הקרב, אורטון הפך לחביב הקהל בפעם הראשונה מאז שנת 2005, וזה גם היה הקרב שהפך את אורטון לפייס, אחרי שנים בתור היל.

לאחר שאורטון סיים את הפיוד שלו עם לאגסי, אורטון נכנס לפיוד קצר עם ג'ק סוואגר. סוואגר זכה באליפות העולם אחרי רסלמניה, הגן על החגורה שלו מול אורטון ב"אקסטרים רולז 2010". למרות שאורטון היה קרוב, הוא הפסיד בקרב נגד סוואגר.
בזמן הזה אורטון הפך להיות אחד המתאבקים היותר אהודים ע"י הקהל של ה-WWE, והוא התנהג כפייס לכל דבר.
לאחר מכן, אורטון התחיל פיוד נגד שותפו לשעבר אדג'. אורטון השתתף בקרב שבו המנצח מקבל קרב אליפות, אבלבמהלך הקרב אדג' תקף את אורטון ונתן לו ספיר, ובכך סיקל את התוכנית של אורטון להיות אלוף שוב. ב"אובר דא לימיט 2010", אורטון התאבק נגד אדג', אבל הקרב הסתיים ללא הכרעה.
באירוע "פאטל 4-וואי" אורטון התאבק נגד ג'ון סינה, אדג' ושיימוס על אליפות ה-WWE, אבל אורטון לא הצליח לנצח בקרב.
חודש לאחר מכן, אורטון התאבק בקרב ב-MITB, אבל לא הצליח לזכות במזוודה, לאחר שהמיז זכה בה.
ב-RAW של ה-19 ביולי 2010, אורטון ניצח את אדג' וכריס ג'ריקו בקרב, ובכך קיבל קרב אליפות נגד שיימוס בסמארסלאם. אורטון התחיל בפיוד נגד שיימוס, אבל לא הצליח לזכות בחגורה בסמארסלאם, למרות שהוא זכה בקרב עצמו אחרי ששיימוס נפסל. אחרי הקרב, אורטון נקם את נקמתו בשיימוס, ונתן לו RKO.
חודש לאחר מכן, באירוע "ליל האלופים", אורטון התאבק נגד שיימוס, ג'ון סינה, אדג', וויד בארט וכריס ג'ריקו בקרב על האליפות. הקרב הסתיים, ואורטון הצליח לזכות בחגורת אליפות ה-WWE בפעם ה-6.
לאחר מכן, אורטון הגן על החגורה נגד שיימוס באירוע "האל אין א סל", ויצא עם ידו על העליונה.
אורטון התחיל פיוד עם וויד בארט מהנקסוס. באירוע "בראגין רייטס 2010" אורטון הצליח לנצח את בארט, למרות שבארט ניסה להשתמש בסינה נגד אורטון (לאחר שסינה הפך ל"עבד" של הנקסוס").
אורטון הצליח גם לנצח בקרב נגד בארט בסורבייבר סיריאס.
אורטון הגן על החגורה בפעם ה-3 נגד בארט ב-22 בנובמבר 2010 ב-RAW, ובאותו הקרב אורטון שוב ניצח. אבל מיד אחרי הקרב, המיז הגיע לזירה ופדה את מזוודת ה-MITB שלו על אורטון, ואחרי 64 בתור אלוף, אורטון הפסיד את החגורה למיז.
אורטון החל בפיוד נגד המיז, וניסה להשיב לעצמו את החגורה בקרב שולחנות נגד המיז באירוע TLC, אבל המיז הצליח לשמור על החגורה.
אורטון התאבק נגד המיז גם ברויאל ראמבל 2011, אבל הפסיד בקרב אחרי התערבות של CM פאנק.
פאנק שהפך למנהיג החדש של הנקסוס, החליט להתנקם באורטון, אחרי שלפני שנתיים, אורטון ולאגסי תקפו את פאנק מאחורי הקלעים באירוע אנפורגיבן 2008, ובכך גרמו לו לאבד את אליפות ה-WWE.
פיוד החל בין אורטון ופאנק. אורטון החליט להוציא את זעמו על חברי הנקסוס, ובעט בראשו של האסקי האריס, ובכך גרם לו לפציעת קייפייב.
באירוע Elimination Chamber, אורטון התאבק נגד ג'ון סינה, CM פאנק, ג'ון מוריסון, שיימוס וR-טרות' בקרב אליפות, אבל לא הצליח להפוך לאלוף שוב.
במהלך השבועות הבאים, אורטון המשיך להוציא את זעמו על הנקסוס, ו"פצע" את רב המתאבקים של הסטייבל, חוץ מפאנק.
ברסלמניה 27, אורטון ופאנק נפגשו בקרב, ואורטון הצליח לנצח את פאנק.
ב-11 באפריל, חברי הנקסוס שאורטון פצע חזרו לפעולה, וגרמו לאורטון להפסיד בקרב אליפות.
שבועיים לאחר מכן, אורטון הועבר לסמאקדאון אחרי הדראפט. ובאירוע "אקסטרים רולז 2011", אורטון סיים את הפיוד נגד CM פאנק, לאחר שהוא הביס אותו.
ב-6 במאי 2011, אורטון התאבק בקרב על אליפות העולם נגד האלוף הטרי כריסטיאן. אורטון הצליח לזכות בחגורה, ובכך הפך לאלוף העולם בפעם ה-2 בקריירה שלו מאז 2004. כריסטיאן היה אלוף אך ורק ליומיים, וההפסד זה גרם לו לאט לאט לעשות היל טרן ולפתח פיוד נגד אורטון.
אורטון הגן על החגורה בהצלחה נגד כריסטיאן ב"אובר דא לימיט 2011", וב"קפיטול פאנישמנט 2011". לבסוף, אחרי שכריסטיאן עשה היל טרן מוחלט, הוא הצליח להביס את אורטון ב-MITB, אחרי שאורטון היה אלוף ל-75 יום.
אורטון הפסיד בקרב, לאחר שאיבד שליטה על עצביו כשכריסטיאן ירק לו בפנים. אורטון נפסל בקרב (ובמקרה הזה החגורה כן עברה ידיים בגלל הסטיפולציה). אורטון תקף את כריסטיאן באכזריות אחרי הקרב, ונהפך להיות מאוד אלים ועצבני.
לאחר מכן, אורטון המשיך בפיוד נגד כריסטיאן.  


 
 

blogTV Live
Copyright©1996-2014, תפוז אנשים בע"מ