צופים - מאמרים


פעולת כבוד ומוסריות

שיקוף מצב: 11 חניכות, לאחר האפיקטיגל נוצרו קבוצות באחווה שהחלו להתקרב בחזרה בפעולה האחרונות, מכבדות את המדריכות ואת האנשים השונים בחייהן.
ערך מוביל: כבוד.
ערכים תומכים: מוסריות, חברות ורעות, סובלנות.
מטרות: 1. שהחניכות ימשיכו לכבד את המדריכות.
2. שהחניכות ימשיכו לכבד את האנשים השונים בחייהן.
3. שהחניכות יפעלו תוך שיתוף פעולה.
4. שהחניכות ידעו להבחין לבדן מהם הגבולות ומתי הן עוברות אותם.
סיפור מסגרת: הארי פוטר.
מתודה הסבר מטרה ציוד זמן
חופשה... החופשה של הארי לפני שקיבל את המכתב לבי"ס לקוסמים, עליהן להחליט לבדן מה הן עושות ואיך (בחירת משחקים שונים אותם הן יעבירו וישחקו) 1+3+4 כדור 20 דקות.
קניית ציוד קוסמים... הארי והאגריד הולכים לקנות את הציוד הנדרש לביה"ס בתקציב מוגבל. האחווה תחולק לשתי קבוצות ותשחק "מונופול-הארי" כדי לקנות את הציוד. 3 לוח משחק, חיילים, קובייה,כסף 30 דקות.
הכישוף הראשון... משחקים חפש את המטמון בעקבות השיקוי הראשון שהכין הארי (קולה או מיץ ענבים...) 3 פתקים ומטמון. 15 דקות.
הארי מסתתר מפני האסיר... משחקים "סרדינים"... 3 15 דקות.
קרבות בין הטוב והרע לנגד עיני המוגלגים... משחקים עיירה בוערת, במקום רוצחים, שוטרים ואזרחים יהיו מכשפים, קוסמים ומוגלגים. 3 15 דקות.
לחששנות... כדי לפענח את דברי הנחש מקבלות החניכות כתב סתרים, העוסק במשפטים ופתגמים שונים על כבוד ומוסר, והגדרות של שני המושגים. 2+3 כתב סתרים, עטים. 10 דקות.
שיחת סיכום סגירת סיפור מסגרת, דיון והסבר על הפעולה. 1-4 15 דקות.

הילה, את יודעת כמה שכבוד זה לא דבר שחסר להן וגם לא מוסר, בגלל זה היה לנו ממש קשה לבנות את הפעולה הזאת והעדפנו להתמקד בדברים שיותר נוגעים אלינו כמו שיתוף פעולה שקצת אבד להן... אבל נשמח לקבל הצעות למתודות אחרות בנוגע לכבוד ומוסריות...
blogTV Live
Copyright©1996-2014, תפוז אנשים בע"מ