אומנות שימושית - מאמרים


איך מכינים מנורת לילה?

איך מכינים מנורת לילה?
עלמה7 - יש לקנות מסגרות מוכנות לאהיל (עגולות או מרובעות) בחנויות יצירה, להדביק מסביב נייר אורז (שגם אותו אפשר לקנות בחנויות יצירה) ולחבר לזה בית מנורה וחוט (שכבר יש בו מפסק), שאותם תקני בהום סנטר (שם גם יוכלו לחבר לך אותם, אם תביאי את האהיל איתך).

גיליון גדול של נייר אורז, שיספיק לך לשני אהילים לפחות עולה כ- 16 ש"ח, ומסגרת לאהיל בסביבות ה- 30 ש"ח (תלוי בגודל). עוד 10 ש"ח לבית מנורה וחוט, ויצאת במחיר סביר ביותר

הדבקת הנייר - אני מעדיפה לעבוד עם UHU ג'ל. הוא שקוף והוא חזק.
מורחים קצת על המתכת, ואז מקפלים את הנייר סביב המתכת ולא משאירים עודפים (כי הם נראים באור, כשמדליקים את המנורה).
הבעיה היא שהוא די מלכלך את האצבעות, וכל הזמן צריך לקלף מהן שאריות, כדי לא ללכלך את העבודה. אחרי שרוכשים מיומנות זה לא נורא, אבל בהתחלה זה מעצבן ומאט קצת את העבודה.
בגלל זה אני מאוד ממליצה להתחיל עם מסגרת פשוטה שנראית כמו גליל או כמו קוביה - מה שפחות התעסקות עם הדבק ועם גזירות.

. יש מוכר מסגרות לאהילים (שגם מוכר כלובים לציפורים) בדרום ת"א, שמו אליאס והוא יושב ברחוב הקונגרס 10. כדאי לנסות לשאול בחנויות יצירה שקרובות לביתכן, ואולי גם לבקש להזמין.

קישור להכנת אהילים - http://www.tapuz.co.il/blog/ViewEntry.asp?EntryId=630816

סערות  - אני הכנתי את הבסיס מחוטי ברזל שכופפתי וליפפתי כרצוני. קשרתי אותם ועטפתי את הכל בנייר פרגמנט עבה בכמה שכבות שאח"כ צבעתי וציירתי. צריך להקפיד להשתמש באור קר פלורסנט או PL. אפשר להכין מנורת לילה גם עם חמרן מחורר.

אני עיצבתי שלד למנורה מקולב מתכת דק שנותנים במכבסות. יצרתי צורה מחוטי הבזל. נדמה לי שהשתמשתי ביותר מקולב אחד. מספרי פח או קאטר את חייבת אבל לא בעיה להשיג. את הצורה ללכד יחד קשרתי עם חוט ברזל דק. את כל הקונסטרוקציה עטפתי בנייר פרגמנט עבה (לא יקר במיוחד ואין צורך בכמות מסחרית) בשיטת הרצועות ועל הכל כשהתייבש צבעתי. עלויות בערך חמישה שקלים לנייר קצת צבע והתחנפות לחברה שמקבלת קולבי ברזל ממכבסה.

 

 


blogTV Live
Copyright©1996-2014, תפוז אנשים בע"מ