לקראת הריון - מאמרים


´לדעת´ לפני שיודעים.
הסימן הכי טוב לדעת אם אתם בהריון זוהי בדיקת דם, אבל, למי יש סבלנות לחכות לאיחור על מנת לעשות בדיקת דם?

בזמן הציפייה הזו פתאום את מרגישה כל מיני תופעות שאולי היו קיימות כבר קודם לכן אבל לא יחסת להן חשיבות או אולי באמת לא היו קיימות.

התופעות האופייניות להריון, עוד לפני האיחור במחזור באות קשורות לרמת הורמון ההריון, hCG, בגוף. כמות קטנה של ההורמון הזה נכנסת למחזור הדם מספר ימים לאחר ההיקלטות, בין 8-10 ימים לאחר הביוץ, לערך. אבל הסימנים הללו לא יופיעו אלא כשרמת ההורמון תגיע לרמה מספקת, כזו שמופיעה בדרך כלל בין שבוע לשבועיים אחרי האיחור, כך שאין מה לצפות לסימנים האלו בקוצר רוח או להסתמך עליהם בלבד כדרך בטוחה לדעת אם יש הריון או אין.

הסימנים שיכולים להופיע לפני האיחור והבדיקה הסופית הם:


ירידת טמפרטורת הגוף ביום ההיקלטות
דימום קל ביום ההיקלטות
התכווצויות בבטן התחתונה
בחילות
סחרחורות
רגישות בפיטמות
תוצאה חיובית בבדיקה ביתית
תוצאה חיובית בבדיקה דם

הסימנים הללו הם אישיים בין אחת לאחת ואינם בהכרח יופיעו אצל כולן.

הנה מספר קישורים לתשובות שנתנו בנות בפורום הריון ולידה על שאלת השאלות הזו:

שאלה קטנה

כאבי מחזור מוקדמים כרמז?!

בדיעבד אפשר לומר שאלו היו סימני הריון


ומהניסיון של בנות פורום פוריות


וסוף סוף יש גם לפורום שלנו מה לומר:

nirit מספרת שזה הכל עניין של תחושה כזו:
"...פשוט היתה לי מן תחושה שזהו זה, זה קרה עכשיו. מאז הייתי פשוט בטוחה שאני בהריון. מצד שני, חשבתי שכנראה השארתי את השפיות במקום אחר...

בערך בזמן שהייתי אמורה לקבל, הכל נראה רגיל. יצא לי חצ´קון, היתה רגישות בפטמות (כמו בחודש שעבר) וכאבי בטן קלים. כל שניה רצתי לשירותים כי הרגשתי שאני מתחילה לנזול...
חברה בעבודה (בהריון עכשיו) סיפרה לי שהיא ידעה שהיא בהריון כי כאבו הציצי. דקה אחרי שהיא יצאה מהחדר, התחיל לכאוב לי... אח"כ קראתי על העייפות והבחילות, וגם הם התחילו. אגב, העייפות - זה משהו פשוט מדהים, כל חיי לא נרדמתי לפני 01:00. בשבוע שעבר לא הצלחתי להחזיק אחרי 23:00... ביום, אני עייפה פשוט כל הזמן, במיוחד אחרי ארוחת צהרים....
את הבדיקה הביתית הראשונה עשיתי ביום ה-30. היא יצאה שלילית. זה כמובן לא שינה את דעתי, שאני כבר שם. ביום ה-34, התחלתי כבר להלחץ, עשיתי בדיקה נוספת, שגם יצאה שלילית. התקשרתי לרופא, שאמר לי להרגע, ולחכות עוד שבוע שבועיים.
ביום שישי האחרון היתה לי קצת הפרשה חומה בתחתונית. הייתי בטוחה שהנה, המחזור מתחיל, ושהוא לא הגיע, חשבתי שזה בטח היה סקס פרוע מידי...
ביום ראשון, שבוע אחרי הבדיקה השלילית, עשיתי את בדיקת הדם.
את בדיקת הדם עשיתי אחרי שנגעלתי מריח של קפה (לא משהו שעמד הרבה זמן)."

נעמי28 ודארמה, של דארמה וגרג אומרות שהיו לן כאבי גב תחתון מאד חזקים כאילו הן עומדות לקבל וסת וגם מיחושים ברגלים!!!! (לשתיהן היו את אותן התופעות, מדהים, לא?)

bonbon27 יום לפני הבדיקה שאלה: "אז...אני חושבת שלצערי המכשפה בדרך...התחילו הסימנים הרגילים לבואה...רציתי לדעת האם קיים עוד סיכוי שאלו סימנים אחרים ולא סמנים לקראת הגעתה...אני מתכוונת להפרשות מקדימות....האם היו למנוסות מבינכם סימנים מקדימים אך בסופו של דבר גיליתן שאתן אכן בהריון?"

שמופי2 היא מבין אלו שהוכיחו שתשובה שלילית אינה סופית גם אם הסימנים שהיו לה היו כמו לפני מחזור רגיל: הייתי אמורה לקבל ביום א לפני שבוע וחצי ובסופ"ש לפני כאבו לי השדיים והגב התחתון כמו לפני מחזור אבל הוא לא הגיע ...
הייתי עייפה יותר מהרגיל וכאבה לי קצת הבטן התחתונה ...
התחיל לי מן פס חיוור מכיוון ה- ... לכיוון הפופיק. אפילו בעלולי שם לב אפילו שאני כל הזמן חשבתי שאני סתם מדמיינת ...

ועוד דבר קטן, עשיתי בדיקה בייתית ביום ה´ לפני שבוע שיצאה שלילית (זה היה באיחור של 4 ימים) והייתי סבלנית וחכיתי שבוע והינה הגיעה התוצאה!!!

ורב גורבי היה נותן בהם סימנים...
- עייפות היסטרית (בימים האחרונים נרדמתי ב-22:00, ברצינות).
- התקפי מצב רוח מוזר - לאו דווקא בכי, דרך אגב, אבל נרשמו התפרצויות צחוק בלתי נשלטות ורגישות מופרזת (תחושה שאני לוקחת הכל ללב).
- תחושת מלאות - היו כמה ימים שהרגשתי כמו מנופח במיוחד. ייחסתי את זה לחום, ואפילו דאגתי שיש לי הריון מדומה.
- חשק לאוכל מסוים (כשאתמול בערב הייתי פשוט חייבת חביתה, כבר התחלתי לחשוד, כי היה לי אותו דבר גם בהריון הקודם).

זהו - למרות שעד הבדיקה עצמה לא הסכמתי להאמין לאף אחד מהסימנים (הכל פסיכוסומטי, מה לא?), הם היו שם.

אלינור222 הרגישה חום פנימי, כאבים בציצים ובחילות עוד לפני הבדיקה.

ד פ נ א , כבר הספידה רשמית את החודש שבו היא ההרתה "הסימנים שלי להגעת המחזור" היא כתבה, "הם כאבי ברכים, איך שמתחיל לכאוב לי אני יודעת שאני מקבלת תוך מספר ימים, והנה, כאב לה, ובכל אופן היא לא קיבלה.

זוג חדש אמרה שלא היו לה סימנים, הציצי לא כאב, הפטמות לא שרפו.
פשוט כלום.

ועוד קצת מפורום פוריות, על כתמי דם שלא היו מחזור.
"הגענו לביוץ המיוחל, חיכינו בסבלנות, לא היו סימנים לבואה של המכשפה, והרשיתי לעצמי קצת לשמוח, ואז הופיעו להם כמה כתמי דם (שבדיעבד הסתברו כדימום של השתרשות), הייתי בטוחה שזהו, הלך לו עוד טיפול, אבל הכתמים הפסיקו עוד באותו היום, והמכשפה לא הראתה סימן. החלטתי שהגיע הזמן לעשות בדיקה ביתית, והופיע לו רק פס אחד, ועם פס אחד כבר קשה להתווכח, אז בא הדיכאון.
עברו עוד שלושה ימים, והתחילו לי התכווצויות, כאבי בטן איומים (שנבעו מגירוי יתר שחלתי), אבל לא היה זכר למכשפה, לא עמדתי בפיתוי ועשיתי עוד בדיקה ביתית, והלא יאומן קרה, הופיעו שני פסים."

Nakatoma, בדקה בערכה לזיהוי הריון עוד לפני האיחור ולא התאכזבה. הסימנים שהיא מספרת הן נפיחות בחזה כבר מהיום ה-12 שלא יורדת, ריבוי מתן שתן (גם בלילה), בד"כ קצת לפני המחזור מופיעים מעט פצעונים על הפנים במקרה הזה לראשונה זה לא קרה.

שעועית 27 כתבה "בשבוע האחרון היו מיחושים בחזה שבאו והלכו, בעיקר במצב של שכיבה במיטה! אבל היה לי קשה להתייחס אליהם כי גם בחודשים קודמים הרגשתי את החזה !
לפחות בארבע הימים האחרונים קמתי עם בחילה שנעלמה רק לאחר כמה שעות והופיעה שוב לפעמים לפני השינה !
כאבי גב, בעיקר בגב התחתון. המחזור שלי ללא גלולות היה מתחיל ביום ואפילו ביומיים של כתמים חומים ורק לאחריהם היה מופיע דם אדום ממש! הפעם הכתמים לא הופיע בכלל .מרגישים גם את הבטן לעתים אבל זה לא דומה להתכווצויות של המחזור אלא תחושה עמומה של משהו שקורה שם ! "

Gill Gallad עשתה לנו סימנים:
עייפות רבה בשעות הערב - חשק ללכת לישון כבר בשמונה וחצי בערב...
תיאבון יורד (כן, דווקא יורד)
ציצים כואבים מאוד ונפוחים
תחושה בבטן כאילו אוטוטו המחזור מגיע, הימים חולפים והוא לא מגיע

מוריייי כותבת שחוץ מכאבים בחזה שהופיעו ככל הניראה לאחר הביוץ ונעלמו כבר מלפני כמעט שבועיים....לא הורגשה שום תופעה...לא כאב לי בצד, לא כאב לי הגב
הייתי בטוחה כבר שבכלל לא היה לי ביוץ ולכן הווסת לא מגיע...
רק חום השחר שהמשיך להיות גבוה הדליק לה נורה אדומה...

הנעלמת הרגישה עייפות וכאבים באזור המפשעה ודבר אחד וודאי הייתה לה הבחילה הראשונה, כנראה גם הראשונה בחיים שלה כי זה היה לה הכל חדש.

זואי 5 הדגישה את ההתנהגות השונה שלה כסימן. בעיקר זה היה סימן לבעלה: "בכי בלתי מובן באחד הבקרים כשהיה לי קשה להפרד מהילד בדרכו לגן, אגב אז בעלי הבין שאני כנראה בהריון." בנוסף היו לה "סימנים של עצירות, נדודי שינה, התעוררות מוקדמת בבוקר (אני מדברת על 5:30- AM?????) חוסר תיאבון ורגישות בשדיים."

מיני מהזוג מיני ומיקי דווקא הרגישה שזה הולך להיות מחזור קשה. "ביום שני (כשעוד לא קיבלתי) צצו לי ורידים בהירים כמו של פילולה ועוד כמה ליד הברך, הציצי התנפח, וזהו, שום דבר חשוד!
ביום רביעי אמרתי לבעלול שאני כנראה לא מקבלת מסיבות פסיכוסומטיות ואם אני אעשה בדיקה ביתית ואראה שאני לא בהריון אני אולי סוף-סוף אקבל...
הלכתי לי להשתין על מקל וכעבור 3 דקות כבר ידעתי..."
נעמי רוגע שמה לב לשינוי בזכות התנפחות השדיים שלה.

mother2b יומיים לפני הפסים דיווחה על כתמים חומים והיא כבר חשבה שזה אבוד, אבל מסתבר שדווקא בלי הסימנים הרגילים שמופיעים אצלה לקראת המחזור:נפיחות בשדיים וכמובן כאב בטן קל סמוך לבוא המכשפה. הופיעו שני הפסים.

efrathaifetz מעלה שוב לכותרות את דימום ההשתרשות שהיה לה חמישה ימים לפני האיחור.

hagaram מספרת שהציצים מאד כאבו לה בערך שבוע לפני המחזור המשוער. "מין זרם בפטמות וכאב בציצי כאילו הם שוקלים טון, ממש לא יכולתי לישון על הבטן"

shelley11d מספרת שברגע שהמלפפון עשה לה בחילה, והקפה לא היה לה טעים, כל זאת יום לפני הבדיקה הביתית - היא חשדה. אבל גם אצלה היו כל הסימנים של בוא המכשפה: "כאבים חזקים בגב התחתון ובבטן התחתונה, כאב ראש נוראי. לפני יומיים התחילה לי הפרשה שקופה מלווה בחלקיקים זעירים בצבע חום. בהתחלה נורא פחדתי שזו המכשפה כי היא הגיעה ככה בחודש שעבר - יומיים הפרשה כזאת, אחריה יום בלי כלום ואז במלוא הדרה." אבל בסוף כאמור הגיעו שני פסים.

טולילה סיפרה שהייתה לה ועדיין יש רגישות עמומה בחזה. היא התעוררה באמצע הלילה לשרותים ואפילו קצת השמינה.

גלי27 מוסיפה לנו את סימן המחזור: "אתמול הגיעה המחזור (בערב)לאחר יום איחור, לא בטוחה שזה מחזור וסליחה על התיאורים יש לי הפרשות צמיגיות בצבע חום, ורק בניגוב אפילו לא מלכלך את התחתונית, אף פעם לא היה לי כזה דבר.
לקנות בדיקה? ייתכן ויש הריון?" למחרת היו לה שני פסים יפים.

tookish, מוסיפה לנו את הסימן של ´לא עשינו כלום תאריך המיועד´... ובכל זאת "יש לי את כל הסימנים של לפני (הציצים שלי בגודל של פומלות ) וכואבת לי נורא הטן(אבל כאב מוזר כמו של גזים ונדה....
שמתי טמפון לראות אם משהו בפנים ונדה......" ואכן זה הריון

כרוביונת מחדשת לנו בסימן כאב חד "כמה ימים אחרי הביוץ המשוער, שבאיזורו לא נחנו יום, בעודי בעבודה, הרגשתי לפתע כאב חזק מאוד שמפלח את ביטני. זה נמשך משהו כמו שנייה ומזל כי זה היה כאב מאוד חד. חשבתי שאולי זו השתרשות אבל היה לי קצת קשה להאמין." ומחזקת את עניין הריחות השונים: "בזמן שהמחזור היה אמור להופיע חושי הריח והטעם שלי נהיו מוזרים ומצאתי את עצמי משביעה את הבעלול שהוא לא עובד עליי ודברים מסויימים באמת מריחים כרגיל והטעם שלהם לא שונה.
-אפילו עכשיו ובמשך כל השבוע האחרון יש לי בחילות במינונים מוזרים ואני נגעלת מכל מיני דברים שפעם לא הפריעו לי.
-ולא לשכוח: כאבי בטן. הופיעו בערך שבוע אחרי הביוץ וקצת לפני תאריך המחזור וחלפו להם. "

ולאמא של עופרי יש סימן מקורי - תשוקה עזה לסקס.

Usually I get very "frigidit" in the days before my period. This month, before my period I wanted sex and also dreamed about sex twice at night. I knew that something is wrong with my hormons.....

מופתעת הייתה הפעם בעלת סימנים ברורים: "ציצים שגדלו וכואבים אבל בשונה מהמשכפה נשארו "רכים", בחילות וסחרחורות ורגישות מוגזמת לריחות. בעקבות אחת המשתתפות אני גם חושבת שאפשר להוסיף נדודי שינה. בינתיים רוב הסימנים די נעלמו."


BillB, מספרת על כאבי השתרשות ודימום "בשעות הערב המאוחרות התחלתי להרגיש כאבי מחזור חזקים מאוד - התכווצויות, דקירות בבטן התחתונה וכאבים חזקים בגב התחתון. שעה אחרי שהתחילו הכאבים התחלתי לרוץ לשרותים בקצב של פעם בחצי שעה. הייתי בטוחה שיש איזושהי בעיה, שאולי היתה הפריה והגוף דוחה את הבלסטוציסט, שהמחזור שלי הקדים בגלל המעבר מניו יורק לארץ ושינויי הטמפרטורה, ומה לא. למחרת בצהריים הופיע פתאום דימום אדום לא זניח, ואני כבר הייתי בטוחה שזהו זה, וייחסתי אותו לדימומים הבעיתיים שסבלתי מהם חודש קודם. הדימום נפסק מייד, כלומר - היה למעשה חד פעמי. התחלתי לספור ימים והבנתי שיש סיכוי שמדובר בהשתרשות, אבל החלטתי לא לפתח ציפיות. "

צומי1- "סימנים להריון: כאבי חזה - שונים מכאבים לפני מחזור,הפטמות פתאום שורפות בטירוף.
לא להאמין אבל שמתי לב לבטנונת אבל שונה קצת מאכילת יתר - גם כשהכנסתי אותה היא נשארה בחוץ קצת בולטת.
פיפי - לעיתים מאוד קרובות
אלו הסימנים שלי
בהצלחה לכולכן"

nina007, :אתמול (יומיים לפני הזמן) בת דודה שלי התקשרה ואמרה שהיא חלמה שאני בהריון... נגד חלומות אי אפשר ללכת, רציתי ישר לעשות בדיקה (חמתוך בדיקה כפולה שקניתי יום חמישי), ואכן שני
!
סימנים נוספים הם: הרבה רוק, הפרשות מוגברות (עד עכשיו ולא עובר)
גודש בציצי.

tich מצטרפת לאלו שהיו להן "דימומים קטנים כמו לפני מחזור, אבל הימים עברו המכשפה לא הגיעה הכאב בפטמות הפך בלתי נסבל והתוצאות מדברות בעד עצמן."toytoy אחרי שנרגעה מההתרגשות של גילוי ההריון רוצה לשתף בסימנים שלה:
* כאבים חזקים בציצים
* כאבי מחזור אך ללא כאבי גב שתמיד מלווים אותי לפני מחזור, הם פשוט לא היו!
* עייפות די חזקה (שמה ראש על הכרית וישר נרדמת - לא מתאים לי)
* 3 ימים לפני רעדתי מקורבכל מקום שהייתי (היה ברור שמשהו אצלי לא בסדר כיוון שלכולם היה חם).
ומסכמת: "בקיצור רק תראו שהמשפט "עד שהמכשפה לא מגיעה זה לא אומר כלום" הוא ממש נכון גם אם לא האמנתי בו אף פעם....."

blogTV Live
Copyright©1996-2014, תפוז אנשים בע"מ